
Sjekker i tilfelle det er noen crossinteresserte entusiaster på forumet her som kan dele av gode erfaringer.
Ungen driver med motocross, og vi er på på utkikk etter en sykkel i 85 kubikk klassen.
Spørsmålet er da, for de som har drevet litt med detta, enten nå eller tidligere, hva er "normalt" å kjøpe av cross-sykler? Ny eller brukt? Hvor mye brukt er "for mye"?
Spesielle erfaringer eller anbefalinger av produsenter?
Når burde man selge de/bytte til ny?
Selv har vi til nå gått for forskjellige grader av brukte sykler. Fordelen er at verditapet ifm selge kjøp og salg ikke har vært så stort(i et tilfelle faktisk høyere ved salg), mens ulempen har vært høyere kostnader og mer arbeid med vedlikehold/reparasjoner.
Bakgrunnen for spørsmålet er både for å utveksle litt erfaringer, og at vi er litt i villråde om vi skal koste på oss en nyere/ny sykkel ungen forhåpentligvis kan beholde et par år. Det er også interessant å se hva som er "normalt" blant de som driver med denne hobbyen.
